Список каталогов и поисковых машин


Список каталогів та пошукових  машин

Багатомовна пошукова система
  • http://www.google.com/ - Google має величезні можливості в галузі пошуку. При цьому загальна кількість проіндексованих сторінок перевищує два мільярди. Добір документів можна проводити на більш ніж шістдесяти мовах.
Українські пошукові системи
  • http://www.uaport.net/UAcatalog/ - загальний тематичний каталог містить близько 20 напрямків, регіональний - усі області України. Ресурси, які відносяться до найбільш популярних тем, згруповані в окремі розділи. Сильною стороною UAport є пошук новин - спеціальний робот декілька раз в день сканує сайти новин, що дозволяє отримувати свіжі новини із різних джерел.
  • http://meta.ua- МЕТА здійснює пошук по українським серверам, а також серверам з українською тематикою у всьому світі. Область пошуку додатково обмежується однією або декількома регіональними підрубриками. Важлива унікальна особливість Мети - підтримка пошуку з урахуванням правопису української мови.
  • http://www.uaport.net/UAcatalog/- перевагою TopPing є нова метапошукова машина МетаPing,, яка дозволяє виконувати пошук по декільком ІПС одночасно.
  • http://www.goldbook.dp.ua/- Золота книга - каталог каталогів, пошукових та рейтингових систем України, РФ і країн СНД. Ресурс всього містить 259 каталогів
  • http://www.lot-co.mksat.net/dir/www/links_directories_ukrainian_ru.html - Лот - посилання на основні каталоги ресурсів Інтернет України, країн СНД і міжнародні.

Російські пошукові системи
  • http://www.rambler.ru/ - пошукова система містить інформацію про більш ніж 12 мільйонів документів, розташованих на серверах країн СНД і Росії. Rambler опускає при пошуку стоп-слова: прийменники, частки, артиклі. Якщо ж ці елементи входять до складу фрази, то їх потрібно узяти в лапки.
  • http://www.aport.ru/ - одна з кращих російськомовних пошукових систем. Перевагою Апорту є англо-російський і російсько-англійський переклад у режимі online запитів і пошуків результату, завдяки чому можна вести пошук у російських ресурсах Internet, навіть не знаючи російської мови.
  • http://www.yandex.ru/ - найбільша пошукова машина  російської частини Internet: кількість проіндексованих документів наближається до 56 млн. Пошук враховує усі форми слова за правилами російської мови, у тому числі відмінки і дієвідміни.
  • http://animapoisk.narod.ru/- Аnimapoisk. На цій сторінці подано список універсальних пошукових систем і каталогів, які не мають певної тематики. Сайти в таблиці розташовуються в порядку спадання індексу популярності, сукупного покажчика, що розраховується на основі індексу цитування даної системи іншими та її відвідуваністю.

Англомовні пошукові системи
  • http://www.yahoo.com/ - англомовна пошукова система має найбільш розвинену структуру каталогів і різних сервісів. Сотні тисяч різних Internet-ресурсів впорядковуються  вручну за 14 основними рубриками, кожна з який має кілька підрубрик з більш вузькою тематикою.
  • http://www.lycos.com/ - до складу Lycos входять величезна база даних з числом URL вище за 66 млн. Ця пошукова система (англомовна) містить різноманітну цікаву інформацію, у тому числі новини, огляди вузлів, посилання на популярні вузли, карти міст, а також засоби для пошуку адрес різних осіб і пошуку  веб-зображень і звукових кліпів.
  • http://www.altavista.com/- англомовна пошукова система містить близько 550 млн. індексованих сторінок. Аlta Vista відрізняється потужними можливостями пошуку. Наприклад, можна відібрати тільки відеороліки, тільки звукові файли чи зображення. Якщо при написанні ключового слова користувач припустився граматичної помилки, портал підбирає схоже слово і видає за ним посилання.
  • http://www.hotbot.com/ - це база даних, що містить близько 54 млн. документів, індексованих за новим текстом, і один з найбільш повних (англомовних) пошукових механізмів.
  • http://www.infoseek.com/- англомовна база даних пошукового механізму Infoseek складається з 1,5 млн. сторінок, індексованих за повним текстом. Відповіді впорядковуються по двох показниках: наскільки часто зустрічається на сторінці слово чи фраза, а також у якому місці.
  • http://www.webcrawler.com/ - WebCrawler пропонує 15 категорій змісту, і, клацнувши мишею на одній з них, можна знайти кілька підкатегорій з короткими анотаціями англійською мовою безлічі цікавих вузлів. Можна відразу зв'язатися з одним з таких вузлів чи продовжити пошук вузлів, що містять інформацію з потрібної теми.
  • http://www.excite.com/ - Excite вигідно відрізняється від інших пошукових вузлів тим, що дозволяє вести пошук англійською мовою в службах новин і публікує огляди веб-сторінок. База даних цього вузла складається з більш ніж 50 млн. сторінок з індексацією за повним текстом.


Спеціалізовані пошукові машини

GovSpot: http://www.govspot.com/. GovSpot.com. Урядовий інформаційний портал, розроблений, щоб спростити пошук інформації щодо урядової діяльності.
Іnfomіne: http://іnfomіne.ucr.edu/. Віртуальна бібліотека й довідка, що містить дуже корисні ресурси Інтернету, включаючи бази даних, електронні журнали, електронні книги, дошки оголошень, поштові реєстри, інтерактивні каталоги, статті тощо.
Language Tools: http://www.іtools.com/lang/. Включає перекладні словники, тлумачні словники та електронні перекладачі. Електронний перекладач забезпечує переклад окремих слів 188  мовами, а також переклад веб сторінок. Ви можете оперативно перекладати веб сторінки (підтримується сім  мов).
Moreover: http://w.moreover.com. Механізм пошуку, що збирає інформацію з головних, регіональних і міжнародних джерел новин. Всебічно охоплює будь-які теми, видає інформацію протягом 15 хвилин після її публікації або розташування на вихідному веб-сайті.
Research It!: http://www.іtools.com/research-іt/. Спеціалізований засіб пошуку інформації про людей, цитат, карт, фактів, конвертерів валют, біржових цін, поштових індексів тощо.
Search Engine Watch: Specialty Search Engines: http://searchengіnewatch.com/lіnks/Specіalty_Search_Engіnes/. Категорії спеціалізованих механізмів пошуку.

Міжнародні спеціалізовані пошукові системи


http://info.studyweb.comспеціалізована система пошуку ресурсів з питань освіти
http://infomine.ucr.eduвіртуальна бібліотека електронних видань
http://searchenginewatch.com/links/Specialty_Search_Enginesкаталог спеціалізованих пошукових машин
http://www.sciseek.comпошук наукової інформації

 

Українські спеціалізовані пошукові системи

  • http://meta-ukraine.com/ Мета - це українська пошукова система з широкою системою пошуку різноманітних тем, в тому числі є підбірка електронних словників.
  • http://www.slovnyk.org/  Електронний словник. На цьому сайті розміщений електронний варіант Англо - білорусько - польсько - російсько - українського тлумачного словника, а також така інформація: українська мова та її вивчення, художня та публіцистична література, документація, що стосується обчислювальної техніки, підбірка різноманітних гіперпосилань.
  • http://lingresua.tripod.com/domivka.htm Ресурси українського слова. Сайт присвячений українській мові. Він містить українські он-лайнові словники, що  готові допомогти в перекладі слів з англійської на українську мову та навпаки. Наголоси в українських словах. Англо - український он-лайновий словник з українським інтерфейсом. Переклад одразу декількох слів з англійської.
  • http://mayak.net/catalog/ Каталог "Маяк" містить посилання на різноманітні мовні, країнознавчі словники, також бібліотеку за захопленнями (фото, полювання), художня спеціальна та довідкова література, енциклопедичний юридичний довідник, словники з економіки, фінансів, історії України, телефонні довідники та багато іншої цікавої інформації.
  • http://www.pautina.net/ Павутина. Сайт містить посилання на словники з культури та мистецтва. Так, наприклад, словник художніх термінів, глосарій термінів та висловів із світу моди та ін.
  • http://lit.portal.kharkov.ua/catalog/ - Літературний Портал. Список посилань з анотаціями. Мовні словники (латинь та ін.), культурологічні, енциклопедія віршів. Мовні курси в Інтернет. Посилання на колекцію рефератів та наукових робіт з юриспруденції, політології, психології. Наука і техніка: електронні версії рідкісних книг.

 

Російські спеціалізовані пошукові системи

  • http://www.vlibrary.ruпошукова система онлайнових газет та журналів "Виртуальная библиотека"
  • http://www.gramota.ruдовідково-інформаційний портал Грамота.RU
  • http://www.city.ruросійські міста в Internet
  • http://www.rubricon.ru/ Рубрикон: Ріка інформації. Це найбільший енциклопедичний ресурс Інтернету. Тут можна знайти електронний варіант Великої радянської енциклопедії, Ілюстрований словник, Словник Брокгауза та Ефрона, а також словники та довідники з історії, економіки, літератури, країнознавчі, біографічні, лінгвокраїнознавчі словники, довідник "Прапори світу" та багато іншого. Вам на допомогу також прийде рубрікана (відкрита енциклопедія).
  • http://www.primavista.ru/dictionary/ Прима - Віста - каталог мовних словників, що створений та підтримується силами бюро перекладів. Каталог містить біля 500 словників на 80 мовах. Більшість словників - он-лайнові, є і оф-лайнові словники.
  • http://top100.rambler.ru/top100/Science/ Рамблер - Наука - Каталог словників, енциклопедій, рефератів
  • http://www.aup.ru/ Адміністративно - Управлінський Портал. Це безплатна електрона бібліотека з питань економіки, менеджменту, маркетингу на підприємствах, фінансам. Є розділи: учбово-методичні посібники, статті, документи, форум, корисні посилання.
  • http://www.unitop.poltava.ua/library/ Віртуальні словники. WWWебстеровський словник. Один з найкращих тлумачних словників англійської мови (повна версія). Дозволяє вести пошук як по словнику, так і по тезаурусу (словнику синонімів).
  • http://www.encyclopedia.ru/encyclopedias.html Світ Енциклопедій. Посилання на електронні енциклопедичні ресурси Інтернет. Російськомовні енциклопедичні та псевдоенциклопедичні видання.
  • http://www.students.ru/05/index.phpl Сервер Російського Студентства. Науково-освітній портал містить наукові матеріали, навчальні матеріали. Система посилань на колекції рефератів, довідкової літератури, тести . Наукова періодика та ін. посилання.
  • http://dic.academic.ru/ Словники та Енциклопедії он-лайн. Усі сучасні та класичні енциклопедії, історичні та біографічні словники; енциклопедизатор: принцип дії - вставляєте текст статті та вибираєте, в яких словниках або енциклопедіях хотіли б “проенциклопедизувати” - програма знайде знайомі слова та згенерує HTML код із посиланнями на статті у відповідних словниках.
  • http://www.intercomservis.com/otdux/translate.shtml - Он-лайн переклад. Програма дозволяє вам перекладати текстову частину веб-сторінок з англійської, німецької, французької мови на російську мову і навпаки, а також з французької, німецької та іспанської мови на англійську мову і навпаки. Також перекладаються всі гіперпосилання і зберігається и вихідне форматування веб-сторінки.

Комментариев нет:

Отправить комментарий